Kraków dla dzieci: gdzie zjeść z dziećmi?

Saturday, September 13, 2008

Niedawno przyjechali do mnie znajomi z dziećmi i znaleźliśmy restaurację ze świetną salą do zabaw. Lokal mieści się pod Wawelem, zresztą tak się również nazywa (w Hotelu Royal przy ul. Gertrudy). Można było spokojnie zjeść i porozmawiać.

W sali dla dzieci jest „basen” z piłkami, prawdziwy samochód i wiele różnych zabawek. Najważniejsze jednak, że dziećmi zajęła się „niania”.

Wprawdzie w restauracji bywa duży ruch, ale można całkiem smacznie i obficie zjeść oraz chwilkę odpocząć od szarpania za rękaw.

Polecam salę w samej głębi – rodzinną, tam było nieco luźniej. Muszę przyznać, że obsługa była miła. Sala zabaw to zdecydowanie największy plus tej restauracji. Lokal posiada specjalne menu dla dzieci, na koniec dostają też lizaki. Taki drobiazg, a cieszy i pozostawia miłe wrażenie…

Również w Kawalerii na ul. Gołębiej jest skromny kącik dla dzieci w sali konsumpcyjnej. Wnętrze w lepszym i bardziej gustownym stylu. Jednak tu trzeba było dość często rozwiązywać dylematy z serii…„dlaczego lalka nie ma nóżki, miś nie ma oka, a kredki nie rysują”. Restauracja posiada specjalne menu dla dzieci.
Tak niewiele potrzeba, by urządzić miejsce do zabawy, wystarczy szczypta dobrej woli i fantazji. Ech…gdybym była restauratorką…:)

Nowy lokal na mapie Krakowa…Culca na ul.Mostowej.
Tym razem w rejonie Kazimierza-Podgórza, tuż przy kładce Bernatce.
Przestronne, jasne wnętrze z miejscem dla dzieci. Szerokie drzwi – łatwo wjechać wózkiem 😉
Oprócz kawy można liczyć na drobną przekąskę lub lunch. W ofercie kanapki, kilka rodzajów sałatek i dań z makaronem w roli głównej.
Lokal odpowiedni, by spotkać się na kawce z koleżanką 😉

Tags: ,

Zostaw komentarz